به وبلاگ من خوش آمدید ایرانی های عزیز سرتاسر جهان از جمله کشور خودم اگه از وبلاگ من خوشتون اومد یا نیومد . انتقادم کردین ناراحت نمی شم . دوستون دارم ، موفق و سربلند باشید

ابزار وبمستر

چند نکته مهم برای اهل ذکر - رهگذر راه نور

پیچک

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

چند نکته مهم برای اهل ذکر

عزیزانى که مشغول ذکر هستند باید توجه کافى و لازم داشته باشند، اگر بخواهند در وادى (ذکر قدم گذارند و از این دریاى بیکران الهى ، گوهرهاى بى نظیر و گرانبها بدست آورند، شرایط ذیل را تا آنجا که مقدور باشد حتما بجاى آرند.


اول : باید در طول زندگى همیشه سعى کنند غذاى حلال (که گیر نمى آید) بخورند و تا آن جا که به سلامتیشان ضرر نداشته باشد، غذا کم بخورند .


دوم : نماز را باید در اول وقت آن بخوانند و هنگام نماز، نهایت سعى و کوشش خود را بکار برند که نماز با حضور قلب و با توجه به معانى آن ادا شود.


حضرت رسول اکرم (صلى الله علیه وآله ) فرمودند: الصلوة عمود الدین ان قبلت ، قبل ماسواها، و ان ردت ، رد ماسواها چون نماز به منزله ستون دین است اگر نماز مورد قبول پروردگار افتد سایر اعمال مقبول درگاه خواهد شد، و اگر مردود گردد، سایر اعمال نیز خودبخود مردود خواهد شد و این کار به یک روز و دو روز درست نمى شود بلکه طول زمان و صبر جمیل لازم دارد.
سوم : اذکار را باید در محل خلوت و خوشبو مشغول باشند، چون ملائکه هاى خداوند از مکانهاى کثیف و بدبو، دورى مى کنند.


چهارم : هر خواب خوش و یا نورى و یا سایر علائم روحانى را هنگام ذکر یا قبل و بعد دیدند، آن را به احدى نقل نکنند، حتى از نزدیکان و برادران صمیمى خود نیز مخفى دارند. چون در افشاى سر، مفاسد بزرگى نهفته است .


پنجم : تا مى توانند از مردم عادى مخصوصا دوست و آشناى ناباب دورى کنند.


ششم : از اینها که گذشت اهل ذکر باید پیش اذان صبح بیداربوده و مشغول ذکر و نماز شب و دعا و راز و نیاز به درگاه بى نیاز باشد .


هفتم : اهل ذکر باید، همیشه قبل از شروع به ختم و بعد از پایان آن به چهارده معصوم علیهم السلام سخت متوسل باشند تا خداوند به برکت وجود مبارک ایشان اهل ذکر را هرچه زودتر به مقصد نهایى برساند.


تتمه : در هر حال از خدا نباید غافل بود ...


موفق باشید ... 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
  • کد نمایش افراد آنلاین