به وبلاگ من خوش آمدید ایرانی های عزیز سرتاسر جهان از جمله کشور خودم اگه از وبلاگ من خوشتون اومد یا نیومد . انتقادم کردین ناراحت نمی شم . دوستون دارم ، موفق و سربلند باشید

ابزار وبمستر

سر نهفته در نماز عید - رهگذر راه نور

پیچک

X
تبلیغات
زولا

سر نهفته در نماز عید

نماز عید بدان که عید، روزى است که قسمت میکنند در آن جایزه ها را و پراکنده مى کنند رحمت ها را و افاضه مى کنند موهبت ها را بر کسانى که روزه داشته اند آن را و قیام نموده اند به وظایف آن . پس زیاد کن خشوع خود را در نماز آن روز، و تضرع کن نزد خداى تعالى پیش از نماز و بعد از نماز، و بخواه که اعمالت را قبول و از تقصیراتت درگذرد. و شرمنده باش از اینکه مبادا عمل تو مردود شود و خودت رسوا و مطرود گردى به درستى که عید نیست تنها براى کسى که لباس فاخر و نو پوشیده باشد، بلکه عید از براى کسى است که ایمن و سالم ماند از تهدید و وعید الهى .


 و مستحق استقبال کن روز عید را به آنچه استقبال کردى روز جمعه را از وظائف پاکیزگى و استعمال بوى خوش و غیر اینها از اسبابى کنه سبب مهیا شدن و رو آوردند دل به جانب پروردگار خود است .


 بسا باشد که صلاحیت مناجات و حضور نزد پروردگار را به هم رسانى از جهت آنکه این روز، روز تشریف و زمان بلند قدرى است قبول مى شود در این روز اعمال و مستجاب مى گردد در آن دعوتها. ناچار برگردان شادى خود را در آن به جانب آن چیزى که خلق شده است عید براى آن ، و عید را قرار نداده اند، براى آن که از خوردنیها و پوشیدنیها و غیر اینها از لذائذ فانیه دنیویه ، محظوظ و بهره مند گردانى نفس ‍ خود را، بلکه نامیده اند آن روز را عید، جهت آنکه مى رسد در آن روز عوائد و اضافات الهى به کسانى که اعمال خیر و تجارت ، جهت روز واپسین انجام داده اند و انجام مى دهند.


موفق باشید ... 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
  • کد نمایش افراد آنلاین